Reprezentant Serviciul Ofertare - Contractare

VIPROCO

Job expirat

RESPONSABILITATI

In cazul unor candidati care au abilitatile si implicarea necesara, suntem interesati de acoperirea (pe termen mediu si lung) completa a activitatii de marketing/vanzari/comunicare.

Responsabilitati principale:
- Vanzari
- Contact direct si indirect cu potentialii clienti pentru cresterea ariei si volumului vanzarilor
- Managementul clientilor, informatiilor si al persoanelor de contact
- Redactarea si prezentarea de oferte
- Negocierea, incheierea si managementul contractelor
- Intocmirea de situatii periodice privind vanzarile

CERINTE

- cunostinte in domeniul vanzarilor
- cunostinte de marketing si relatii cu clientii
- bune aptitudini de comunicare, prezenta agreabila
- capacitatea de a culege, analiza si sintetiza informatie
- auto-organizare si auto-coordonare
- atitudine pozitiva: trebuie sa caute si sa gaseasca solutii la problemele ivite, in ciuda obstacolelor

BENEFICII OFERITE

- Postul prezentat este foarte important intr-o companie aflata in crestere, fiind vizat pentru acoperirea necesitatilor de dezvoltare a business-ului, privite din perspectiva vanzarilor, imaginii si relatiilor publice.
- Pachetul salarial de inceput pentru acest post este format dintr-o suma fixa, in functie de aptitudinile persoanelor si cunostintele suplimentare, la care se adauga un procent din performantele privind vanzarile generate. In functie de rezultate, acesta poate fi mai mult decat semnificativ.

DESCRIEREA FIRMEI

Productie tamplarie-geam termopan