REPREZENTANT MEDICAL- reprezentant oficial pentru doua din cele mai importante marci de consumabile si echipamente medicale

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie cu peste 10 ani experienta in domeniul importului si distributiei de echipamente si consumabile medicale. Compania este reprezentant oficial pentru 2 dintre cele mai cunoscute marci de echipamente si aparatura medicala. Cu o retea de acoperire nationala prin reprezentanti zonali in Iasi, Cluj Napoca, Timisoara, Brasov, Braila, compania pune la dispozitia clientilor sai specialisti in vanzari instruiti la producator precum si specialisti service autorizati de producator, dar si de Ministerul Sanatatii.

- Promovarea produselor materiale sutura, consumabile chirurgie, cardiologie, oncologie, cardiologie, accesorii care fac posibil actul operator si tratamentul
- Contacteaza si viziteaza clientii/potentialii clienti urmarind promovarea produselor si imaginii companiei
- Prezinta ofertele de produse si ofertele speciale tuturor clientilor / potentialilor clienti
- Raspunde de dezvoltarea raporturilor dintre clienti si companie (largirea numarului de clienti, a gamei de produse, a valorii comenzilor)
- Intretinerea, dezvoltarea si pastrarea relatiei cu clientii din zona atribuita
- Atingerea target-ului fixat de companie privind volumul vanzarilor si incasarilor
- Analiza relatiei furnizor-client, monitorizarea gradului de satisfactie al clientilor si efectuarea de propuneri in vederea optimizarii acestor relatii
- Prospectarea periodica a pietei, actualizarea bazei de date, identificarea potentialilor clienti si atragerea acestora
- Efectueaza analiza pietii, a preturilor, a tendintelor, a nevoilor clientilor vizati
- Pregatirea rapoartelor de activitate sia altor rapoarte speciale cerute de Directorul de Vanzari.

CERINTE

- Experienta in vanzari de aparatura/consumabile medicale constituie avantaj,
- De preferinta MEDIC, cu minima experienta in chirurgie,
- Foarte bune cunostiinte de marketing, politici de pret, de promovare,
- Excelente abilitati de comunicare si interrelationare personala, organizat, spirit de initiativa, analitic, flexibil, adaptabil, capacitate de lucru in echipa, bun negociator,
- Bun cunoscator al sistemului sanitar,
- Disponibilitate pentru deplasari in tara,
- Bun cunoscator al limbii engleze,
- Permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- masina de serviciu
- laptop
- telefon mobil

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.