REPREZENTANT MEDICAL BUCURESTI SI BRASOV

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este prima companie de import si distributie nationala de medicamente infiintata in Romania, mentinandu-se in topul companiilor de profil cu aceleasi rezultate excelente de mai bine de 16 ani.
Compania asigura necesarul de produse farmaceutice pentru aproximativ 2500 de clienti din toata tara, participand in mod activ la asigurarea si mentinerea starii de sanatate a populatiei si la imbunatatirea calitatii vietii.

Promovarea si vanzarea produselor farmaceutice la medici si farmacisti, din reteaua sanitara ¿ spitale
Elaborarea si pregatirea ofertelor de lucru si a ofertelor speciale pentru spitale
Asigurarea procesului de vanzare, incasare si promovare a produselor in spitale
Mentinerea de contacte directe cu lideri de opinie - directori spital, farmacie, directori economici, sefi de sectie
Identificarea produselor cerute care nu se regasesc in oferta, si informarea operativa a directorului de departament, in vederea orientarii achizitiilor de produsele de top
Identificare bugetului spitalelor
Aflarea in timp util a necesarului spitalului ce va fi scos la licitatie
Participarea la fluxul contractelor incheiate in urma licitatiilor
Obtinerea / urmarirea contractelor de la si spre spital
Pregatirea documentatiei in vederea incheierii contractelor in urma licitatiilor electronice, cu caiet de sarcini, cerere de oferta
Participarea la licitatii organizate de autoritatile contractante
Pregatirea rapoartelor de activitate si a altor rapoarte speciale cerute de catre Director Departament Spitale
Planificarea activitatii zilnice individuale prin stabilirea prioritatilor, a traseului, a activitatii de birou si replanificarea activitatii nerealizate, impreuna cu Agentul comercial pe zona comuna
Vizite la liderii de opinie- sefi de sectie, directori de spital, farmacie,director economic, departament finaciar-contabil, departament licitatii din spital
Urmarirea derularii contractelor- onorarea comenzii, urmarirea stocurilor, comunicarea necesarului in timp util in vedere unei bune aprovizionari
Activitatea de promovare la medici in functie de proiectele in derulare
Participarea la indeplinirea planului general de vinzare, promovare si incasare, precum si la planurile pe produse si firme producatoare in functie de politica companiei
Mentinerea contactelor cu directorul economic si departamentul finaciar ¿contabil si licitatii din cadrul spitalelor in vederea urmariri platilor, nesoldatelor, precum si introducerea produselor la licitatii
Colaborarea directa cu departamentul central de licitatii si local cu persoana responsabila de efectuarea facturilor, receptionarea comenzilor
Urmarirea, solicitarea si generarea rapoartelor de vinzari si incasari, a situatiei nesoldatelor
Efectuarea unui numar de 8-10 vizite zilnic
Raportarea zilnica pe baza de raport scris
Raportarea permanenta a situatiilor aparute pe teren
Culegerea datelor despre concurenta
Alcatuirea bazei de date a clientilor
Urmarirea, verificarea si actualizarea zilnica a datelor centralizate despre clienti si licitatii.

CERINTE

2-3 ani experienta in promovarea si vanzarea in spitale a produselor farmaceutice
Studii superioare, de preferinta Facultatea de Medicina, Farmacie, Chimie, Bio-Chimie
Cunostinte de limba engleza
Abilitati de planificare si organizare a activitatilor ce urmeaza a fi desfasurate
Excelente abilitati de comunicare si interrelationare personala, organizat, spirit de initiativa, analitic, flexibil, adaptabil, capacitate de lucru in echipa, bun negociator.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant
Mediu de lucru profesionist si competitiv
Oportunitati reale de dezvoltare profesionala
Sesiuni de training oferite de companie atat intern cat si prin intermediul companiilor de specialitate.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei de peste 6 castigata de fondatorii companiei, in acest domeniu vast , complex , provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

ABC Human Capital poate fi juristul personal pe probleme de legislatie a muncii, recrutorul eficient si rapid, administratorul resurselor umane, provider-ul de leasing de personal, evaluatorul psiho-profesional neutru si competent, pe scurt: PARTENERUL DE AFACERI DISCRET SI EFICIENT.