Reprezentant medical

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- intocmirea periodica a planurilor de activitate, a rapoartelor de activitate.
- negociere si incheiere contracte
Reprezentantul Medical dezvolta relatii profesionale cu medicii, cu alte categorii de specialisti si cadre medicale din institutiile private sau publice in zona geografica alocata. Reprezentantul Medical are ca obiectiv, in stransa colaborare cu managementul companiei, cresterea cererii pentru produsele companiei in piata locala de produse de profil.
Promoveza produsele si imaginea firmei.
Administreaza si dezvolta portofoliul de clienti (deplasari periodice in zona de lucru arondata)
Realizeaza obiectivele de vanzari, conform politicii si strategiei firmei.
Urmareste si asigura derularea contractelor incheiate pana la finalizarea acestora.
Tine legatura cu sectorul profesional (spitale, policlinici etc).

CERINTE

Candidatul ideal are studii superioare de medicina, farmacie, biologie, bune abilitati de comunicare, este bine organizat, dinamic si cu simt antreprenorial.
- cunostinte avansate de PC (Word, Excel, PowerPoint);
- limba engleza - nivel avansat;
- excelente abilitati de comunicare, prezentare;
- aspect profesional - business
- putere de convingere;
- capacitate de a lucra in echipa;
- atitudine proactiva, flexibilitate, dinamism, autoorganizare
- rezistenta la stres;
- permis auto (categoria B)
- disponibilitate pentru deplasari

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv corelat cu performanta