REPREZENTANT MEDICAL

GREEN NET SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- respectarea planului de vizite pentru clientii din zona alocata;
- promovarea produselor companiei (in spitale, policlinici, dispensare, cabinete individuale, farmacii) prin vizite directe;
- furnizarea de informatii despre produsele companiei catre personalul medical;
- stabilirea si dezvoltarea relatiilor dintre medici si farmacisti;
- dezvoltarea retelei de medici prescriptori in vederea obtinerii cresterii vanzarilor;
- promovarea imaginii companiei;
- transmiterea mesajelor de marketing prin vizitele face-to-face si organizarea de evenimente de grup;
- organizarea de intalniri stiintifice;
- realizarea obiectivelor de vanzari stabilite;

CERINTE

- studii superioare finalizate (chimie, bio-chimie - avantaj);
- experienta minim 1 an ca reprezentant vanzari/ reprezentant medical;
- excelente abilitati de comunicare, relationare si negociere;
- orientare catre rezultate, initiativa, perseverenta, flexibilitate;
- abilitati de planificare si organizare;
- abilitati de intelegere si prezentare de informatii stiintifice;
- disponibilitate de a acumula cunostinte noi, de a invata;
- dorinta de stabilitate pe post;
- prezenta placuta;
- permis de conducere categ. B;

BENEFICII OFERITE

- pachet de beneficii competitiv;
- oportunitatea de a lucra intr-un mediu competitiv si profesionist;
- oportunitati de dezvoltare profesionala prin participarea la traininguri.

Lansata cu sapte ani in urma, Green Net este specializata in import si distributie de produse cosmetice/ dermato-cosmetice, produse naturiste/ suplimenti nutritivi si parafarmaceutice ale unor game varf de lance in pietele internationale de provenienta. Green Net si-a dobandit recunoasterea locala ca si distribuitor, dar si pe plan international ca reprezentant al unor marci importante, datorita rolului sau de gestionar al relatiei producator – retailer – consumator final si datorita rezultatelor sale si a stilului sau antreprenorial.
Green Net a devenit unul dintre cei mai importanti distribuitori pentru cateva din marcile europene de succes:
- Aboca, Esi, Bottega Verde, Bios Line, Foltene, Selsun, Fresh & Clean, Programme Solaire, Sisma, Solidea, Ben Ped – Italia, Skincode – Elvetia, Lineance – Franta, Erba Vita - San Marino.
GREEN NET SA este o companie membra a grupului FARMEXIM - HELPNET - GREEN NET.