REPREZENTANT CUSTOMER CARE SI VANZARE- SERVICII CERTIFICARE ISO

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Raspunde la apelurile / solicitarile primite
-Ofera informatii complete si adecvate clientilor, cu privire la produsele si serviciile companiei- SERVICII DE CERTIFICARE ISO
-Promovează produsele si serviciile companiei
-Promovarea imaginii companiei prin atitudine, cunostinte, orientare către clienti; capacitatea de reactie la nevoile clientului.
- Inregistreaza si se ocupă de solicitarile clientilor precum si de reclamatiile acestora prin instrumente specifice
- Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei
- Prezinta oferta de produse si servicii,consiliaza clientii in alegerea solutiei optime
-Responsabil de dosarul clientului de la oferta pana la raport/certificat- urmareste termenele, ofera informatiile necesare, urmareste parcurgerea tuturor etapelor necesare obtinerii certificarii

CERINTE

-Experienta de munca in mentenanta (sevice tehnic aparatura medicala, mentenanta in industrie ) / experienta vanzari- domeniul industrie sau servicii
-Engleza-scris si vorbit
-MS Office (word, exel, power point, etc)
-Permis de conducere- cat B
-75% munca birou, 25% munca de teren- deplasari la clienti
-Atitudine pozitiva, dorinta de a invata lucruri noi, insistenta;
- Cunostiinte de operare pe calculator (Windows, MS Office)
-Punctualitate si abilitatea de a gestiona mai multe activitati in acelasi timp

-Abilitati de comunicare
-Orientarea catre client
-Initiativa si siprit pro-activ
- Orientare spre rezultate
- Seriozitate
-Integritate – respectarea promisiunilor, comportament etic in vanzari, asumarea responsabilitatilor, orientare catre client

BENEFICII OFERITE

SALARIU FIX 1.800 RON net
BONUS 600 RON net - IN CAZUL IN CARE RELATIA CU CLIENTII EXISTENTI ESTE MENTINUTA INTR-UN MOD OPTIM- BONUS DE PERFORMANTA
COMISION- implicare directa in procesul de vanzare- in urma semnarii comtractelor, procent din vanzari.
Abonament lunar RATB
In perioada de proba salariul 1.800 RON- fara comision

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!