Reprezentant Comercial (utilaje si echipamente industriale)

BERGERAT MONNOYEUR SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiuni generale:
- Promoveaza si distribuie utilaje de constructie(Caterpillar) si utilaje de ridicat si transportat
- Indeplineste obiectivul de vanzare
- Creeaza, mentine si dezvolta baza de date si relatiile cu clientii

Activitate comerciala:
Prospecteaza piata in vederea identificarii de clienti noi
Intocmeste oferte tehnice si comerciale
Negociaza contractul comercial si urmareste buna executie a acestuia
Intocmeste rapoarte de activitate si isi perfectioneaza continuu cunostintele tehnice despre produse

CERINTE

- Cunostinte tehnice generale; studiile in domeniul ingineriei reprezinta un avantaj
- Simt comercial
- Cunostinte operare PC
- Cunostinte de limba engleza; cunostintele de limba franceza reprezinta un avantaj
- Permis de conducere, categoria B

Profilul candidatului ideal:
Abilitati de comunicare si negociere; organizare proprie excelenta
Dinamism si disponibilitate de deplasare
Optimism si realism; creativitate si imaginatie; combativitate si rezistenta la stress
Dorinta de a invata lucruri noi; perseverenta in urmarirea si atingerea scopului final; spirit practic
Seriozitate si corectitudine in afaceri
Spirit de echipa si flexibilitate in relatia cu cei din jur

BENEFICII OFERITE

- Venituri atractive, compuse din: salariu fix, prima de contract si bonusuri de activitate
- Autoturism de serviciu, laptop si abonament telefon mobil
- Sansa de dezvoltare profesionala si intelectuala, prin participarea la stagii de formare profesionala, atat in tara, cat si in strainatate
- Posibilitatea de a lucra intr-un mediu international si competitional, intr-o companie de prestigiu, aflata in plina dezvoltare

Suntem BERGERAT MONNOYEUR Romania, societate cu capital francez creata in 1991, cu sediul in Mogosoaia - Ilfov, parte a grupului centenar Monnoyeur.
Avem onoarea de a fi unic distribuitor CATERPILLAR in Romania.
Comercializam si oferim servicii post-vanzare pentru: utilaje constructii; stivuitoare; echipamente constructie si intretinere drumuri; echipamente mine si cariere; compresoare.
Asiguram acoperire nationala si sprijin local clientilor nostri la Bucuresti, Timisoara, Cluj-Napoca, Brasov, Iasi, Piatra-Neamt, Galati, Constanta, Pitesti si Craiova.