REPREZENTANT COMERCIAL – RESPONSABIL EXPORT

Angelli Spumante & Aperitive

Job expirat

RESPONSABILITATI

Titularul postului va avea urmatoarele atributii si responsabilitati:
- gestioneaza eficient si profesional contractele prin care se deruleaza activitatea de export si consolideaza raporturile cu partenerii existenti
- sustine activ activitatea de vanzare a produselor companiei, prin dezvoltarea portofoliului de clienti si extinderea pietelor de desfacere
- realizeaza calitativ si cantitativ obiectivele de vanzari stabilite specific si urmareste realizarea tuturor indicatorilor de performanta
- prin intreaga activitate profesionala desfasurata, promoveaza produsele si marca angajatorului
- primeste si opereaza comenzile in sistemele interne de evidenta, urmareste stocurile aferente activitatii de export, intocmeste si arhiveaza documentatia necesara
- participa la targurile regionale de profil
- respecta si, dupa caz, elaboreaza procedurile de lucru specifice
- intocmeste raportarile specifice catre superiori.

CERINTE

- studii superioare;
- experienta relevanta in activitatile vanzari si export (elaborare si redactare contracte, gestionare raporturi contractuale, evidente stocuri, ofertare, operare comenzi etc.);
- cunostinte solide de operare PC (MS Office); cunostintele de utilizare a aplicatiei SAP ar constitui un important avantaj ;
- cunostinte de comert international si legislatie specifica ;
- cunoasterea limbii engleze la nivel avansat (vorbit, scris, citit fluent) este o cerinta obligatorie.

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant, ce include componenta variabila in functie de rezultatele profesionale obtinute
- tichete de masa
- pachet generos de servicii medicale gratuite
- telefon
- dezvoltarea unei cariere intr-o companie importanta si renumita

S.C. ANGELLI SPUMANTE & APERITIVE S.R.L. este unul din cei mai importanti producatori de bauturi alcoolice din Romania, detinator al marcii ANGELLI, lider pe piata vinurilor spumante & aperitive, cu o bogata experienta in producerea si comercializarea bauturilor alcoolice. Compania este membra a concernului german Henkell & Co. Infiintat in anul 1832, grupul german Henkell & Co. este unul dintre cei mai importanti si renumiti producatori de vin spumant din lume, detinand companii in tari europene precum: Germania, Austria, Elvetia, Suedia, Ungaria, Republica Ceha, Slovacia, Polonia, Franta, Romania, Estonia, Ucraina, Italia etc.