Reprezentant Comercial Piese de Schimb si Service - Intern (utilaje Caterpillar)

BERGERAT MONNOYEUR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Promovează şi vinde de la sediu, prestaţii service şi piese de schimb clienţilor arondaţi
Gestionează comercial şi oferă consultanţa tehnică unui portofoliu de clienţi
Contactează telefonic clienţii în mod regulat (conform obiectivelor stabilite) pe baza unei planificări riguroase cu scopul: intreţinerii de bune relaţii comerciale; identificării necesarului de produse si prestaţii service; consilierii şi răspunsului la reclamaţiile clienţilor
Stabileşte devizul şi il negociază cu clienţii înainte de efectuarea lucrărilor, se asigură de existenţa mijloacelor şi funcţionarea modalitaţilor de plată şi de recuperarea amiabilă a creanţelor post-vânzare
Prospectează piaţa in vederea gasirii de noi clienţi
Activitatea va fi desfasurata la sediul companiei (job de birou)

CERINTE

Studii de specialitate tehnice (electromecanică, mecanică)
Experientă in vânzări prin telefon sau telemarketing de minim 1 an
Cunoştinţe operare PC (Word, Excel)
Cunoaşterea limbii engleze minim la un nivel mediu

PROFIL CANDIDAT

Spirit comercial dezvoltat
Abilităţi de comunicare şi relaţionare
Atenţie, rigurozitate, spontaneitate
Atitudine puternic pro-activă, orientare spre găsirea de soluţii
Capacitate de negociere şi de analiză; organizare proprie excelentă; realism şi spirit practic
Seriozitate şi corectitudine profesională

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv
Cadru de lucru dinamic si profesionist
Posibilitatea formarii profesionale in concordanta cu noutatile din domeniu

Suntem BERGERAT MONNOYEUR, parte a Grupului Monnoyeur (Franta, 1906), societate constituita in Romania in 1991, cu sediul la Bucuresti (Mogosoaia).
Suntem unic distribuitor Caterpillar si Metso Minerals in Romania si Republica Moldova.
Comercializam si oferim service pentru: utilaje pentru constructii; stivuitoare; echipamente constructie si intretinere drumuri; echipamente pentru concasare si sortare agregate.
Asiguram acoperire nationala si sprijin local clientilor nostri la Bucuresti, Timisoara, Cluj-Napoca, Brasov, Iasi, Piatra-Neamt, Galati, Constanta, Craiova, Pitesti si Chisinau.