Reprezentant Comercial Piese de Schimb si Service

BERGERAT MONNOYEUR

Job expirat

RESPONSABILITATI

* Promoveaza si vinde contracte de intretinere si reparatii, prestatii service si piese de schimb pentru utilaje de constructie si utilaje de ridicat si transportat
* Gestioneaza comercial si tehnic un portofoliu de clienti nationali si regionali, intr-un sector geografic definit
* Viziteaza regulat clientii pentru: intretinerea de bune relatii comerciale; inspectarea starii tehnice a utilajelor sau punerea lor in functiune; identificarea necesarului de produse si prestatii service si ofertare; consiliere si raspuns reclamatii client

* Prospecteaza piata in vederea gasirii de noi clienti

* Urmareste platile pentru facturile emise

* Intocmeste rapoarte de activitate

CERINTE

* Studii medii sau superioare tehnice (electromecanica si mecanica – agricola, industriala, auto)

* Bune cunostinte tehnice generale (mecanica, electricitate, electronica, hidraulica)

* Experienta in vanzari de produse cu caracter tehnic, avantaj piese de schimb si service
* Cunostinte operare PC (Word, Excel)
* Cunosterea unei limbi straine (engleza sau franceza)
* Permis de conducere, categoria B
* De preferinta, domiciliul in Brasov si Cluj sau in imprejurimile acestor localitati

Profil candidat:
* Spirit comercial dezvoltat
* Abilitati de comunicare si relationare; dinamism si disponibilitate de deplasare
* Atitudine puternic pro-activa, orientare spre gasirea de solutii
* Capacitate de negociere si de analiza; organizare proprie excelenta; realism si spirit practic
* Seriozitate si corectitudine profesionala

BENEFICII OFERITE

* Pachet salarial atractiv
* Cadru de lucru dinamic si profesionist
* Posibilitatea formarii profesionale in concordanta cu noutatile din domeniu

Posturile sunt localizate la sediile noastre din Brasov, Cluj si Mogosoaia.

Suntem BERGERAT MONNOYEUR, parte a Grupului Monnoyeur (Franta, 1906), societate constituita in Romania in 1991, cu sediul la Bucuresti (Mogosoaia).
Suntem unic distribuitor Caterpillar si Metso Minerals in Romania si Republica Moldova.
Comercializam si oferim service pentru: utilaje pentru constructii; stivuitoare; echipamente constructie si intretinere drumuri; echipamente pentru concasare si sortare agregate.
Asiguram acoperire nationala si sprijin local clientilor nostri la Bucuresti, Timisoara, Cluj-Napoca, Brasov, Iasi, Piatra-Neamt, Galati, Constanta, Craiova, Pitesti si Chisinau.