Reprezentant Comercial

BERGERAT MONNOYEUR

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promovează şi distribuie produsele specifice activităţii BM Stivuitoare (vânzarea de stivuitoare si echipamente de ridicat şi a serviciilor de inchiriere)
- Creează, menţine şi dezvoltă baza de date şi relaţiile cu clienţii
- Prospectează piaţa în vederea identificării de noi clienţi
- Întocmeşte oferte tehnice şi comerciale
- Negociază contractul comercial şi urmăreşte buna execuţie a acestuia
- Îndeplineşte obiectivul de vânzare
- Întocmeşte rapoarte de activitate şi îşi perfecţionează continuu cunoştinţele tehnice despre produse

CERINTE

- Experienţă în vânzări de minim 1 an - preferabil produse cu caracter tehnic
- Studiile în domeniul tehnic reprezintă un avantaj
- Cunoştinţe bune de limba engleză - obligatoriu
- Cunoştinţe generale de utilizare PC
- Permis de conducere categoria B

Profil
- Spirit comercial şi simţ tehnic
- Abilităţi de comunicare şi relaţionare cu clienţii
- Abilitati de negociere

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Cadru de lucru dinamic si profesionist
- Posibilitatea formarii profesionale in concordanta cu noutatile din domeniu

Suntem BERGERAT MONNOYEUR, parte a Grupului Monnoyeur (Franta, 1906), societate constituita in Romania in 1991, cu sediul la Bucuresti (Mogosoaia).
Suntem unic distribuitor Caterpillar si Metso Minerals in Romania si Republica Moldova.
Comercializam si oferim service pentru: utilaje pentru constructii; stivuitoare; echipamente constructie si intretinere drumuri; echipamente pentru concasare si sortare agregate.
Asiguram acoperire nationala si sprijin local clientilor nostri la Bucuresti, Timisoara, Cluj-Napoca, Brasov, Iasi, Piatra-Neamt, Galati, Constanta, Craiova, Pitesti si Chisinau.