Reprezentant Comercial

KEPLER - ROMINFO SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitatile principale:
- Urmarirea pietei, identificarea de potentiali clienti si de noi directii de dezvoltare,
- Atingerea obiectivelor atribuite relative la atragerea de noi clienti si la cifra de afaceri semnata,
- Gestionarea relatiei si dezvoltarea volumului de afaceri cu clientii din portofoliu,
- Negocierea, in limitele de autoritate atribuite, clauzelor comerciale si contractuale,
- Oferirea de suport celorlati membri ai echipei de vânzari.

CERINTE

- Studii superioare.
- Minim 1 an experienta reusita si demonstrabila in vanzari de servicii IT pe piata romaneasca.
- Abilitati de comunicare si de negociere.
- Personalitate energica, deschisa, placuta.
- Cunostinte de IT (cultura generala solida in domeniu, operare PC, Office etc.)
- Cunoasterea limbii engleze - la nivel avansat.
- Cunoasterea limbii franceze reprezinta un plus.

BENEFICII OFERITE

- Recunoasterea valorii profesionale prin:
-Bonusuri semnificative în functie de rezultate,
- Plan de cariera pe care-l construim impreuna
- Asigurare training pe tehnologii de ultima generatie si pe management de proiect, precum si finantarea certificarilor.
- Proiecte internationale pentru companii din FORTUNE 500.

KEPLER-ROMINFO a fost fondata in 1995, avand in prezent clienti in America de Nord, Europa si Asia, 250 de angajati si o rata de crestere de peste 25% in 2005. KEPLER-ROMINFO este astazi una dintre principalele companii de consultanta si servicii software din Europa de Est. KEPLER-ROMINFO are o prezenta multinationala, dispunand de centre de dezvoltare si de birouri de reprezentare in Romania (Bucuresti, Pitesti, Craiova), Europa de Vest si Asia de Sud-Est. KEPLER-ROMINFO este compania romaneasca cu cei mai multi Manageri de Proiect certificati de prestigiosul institutul american PMI si este prima societate de servicii software din Romania certificata ISO9001 de catre o companie de audit internationala (din 1997).