REPREZENTANT COMERCIAL

EUROJOBS Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Agent dinamic de vânzare pentru SCHMOLZ + BICKENBACH, o firmă internaţională renumită în domeniul productiei si comerţului cu otel si produse din oţel.

Job description:

¿ Asistenta si consiliere pentru clienti
¿ Derularea comenzilor (analiza cererilor de oferta, prelucrarea comenzilor la intern si la extern, receptia marfii, intocmirea actelor vamale, organizarea transporturiloe internationale, etc...)
¿ Corespondenta comerciala
¿ Veriga de legatura intre productie si clienti

CERINTE

Pentru aceasta pozitie complexa si orientata pe dezvoltare trebuie sa aveti urmatoarele calificari:

¿ Studii superioare tehnico-comerciale
¿ Experienta minima profesionala in industria otelului
¿ Puternica orientare spre client
¿ Abilitati de comunicare scrisa si orala in limbile romana, germana si engleza.
¿ Rezistenta mare si placere de a lucra independent, precum si o mare implicare si disponibilitate pentru un program flexibil de lucru.
¿ Cunostinte foarte bune pentru utilizarea produselor MS Office, si a sistemelor de comunicatii bazate de Internet si e-mail.
¿ Permis conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

¿ Mediu placut
¿ Atmosfera deschisa de lucru
¿ Activitate cu multa raspundere proprie
¿ Stabilitate si posibilitati de promovare

Persoanele interesate sunt invitate să ne trimită C.V.-ul.

Companie renumita din Austria, lider international in domeniul serviciilor de consultanta in resurse umane.