Reporting Analyst

SOFTWIN

Job expirat

RESPONSABILITATI

- rolul Analistului de Raportare este de a asigura suport Managerului in productia si in mentenanta rapoartelor de afaceri, de a analiza informatiile financiare si de a trimite lunar, semestrial si anual rapoarte la datele cerute de management. Rapoartele vor fi transmise catre Managerul de departament sau persoanele desemnate de acesta;

- realizarea rapoartelor financiare, transmise apoi catre Managerul de departament sau persoanele desemnate de acesta.

CERINTE

- absolvent studii universitare;

- nivel avansat de operare PC, in special MS Excel, Word, Internet Explorer, ASP;

- cunostinte practice de programare in .NET in special Visual Basic si/sau C , aplicatii de tip web cu baze de date Microsoft SQL Server;

- cunostinte de administrare/configurare Microsoft SQL Server, Internet Information Server, .NET Framework;

- cunostinte medii de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

- Dezvoltare profesionala si tehnica, cariera in domeniul IT.

- Training intern si extern.

- Pachet salarial atractiv.

- Colectiv tanar si dinamic, mediu profesionist.

SOFTWIN este o companie româneasca cu capital privat orientata catre furnizarea de solutii si servicii software. Departamente: Dezvoltare Software, eCRM, Structurare de Continut, AntiVirus si Securitate date.