REPORTER

Adevarul HoldingSRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Redacteaza stiri si articole pentru editia online si print a publicatiilor trustului Adevarul Holding;
- Identifica si propune subiecte care pot face obiectul unor stiri si articole online;
- Se documenteaza (internet, T.V., alte publicatii, agentii de presa, posturi radio, grupuri de discutii etc.) in vederea obtinerii informatiilor adiacente;
- Realizeaza interviuri;
- Incarca online editiile tiparite ale publicatiilor trustului.

CERINTE

- cunostinte bune de limba engleza;
- experienta jurnalistica de cel putin doi ani;
- experienta online de cel putin un an; abilitati foarte bune de analiza si sinteza a informatiilor;
- abilitati de comunicare si prezentare, personalitate dinamica;
- bine organizat si eficient in conditii de stres.

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv;
- conditii de lucru moderne;
- posibilitati de dezvoltare profesionala;
- asigurare medicala privata gratuita;
- cultura organizationala orientata spre inovatie, profesionalism si angajament.

ADEVARUL HOLDING este un trust de presa tanar care are in portofoliu publicatii cu istorie si renume pe piata media romaneasca:
- cotidianul Adevarul, ziar de mare notorietate si traditie;
- cotidianul Click!, ziarul cu cea mai spectaculoasa ascensiune in bransa tabloidelor;
- revista Foreign Policy Romania, editia romaneasca a prestigioasei reviste americane de politica internationala, economie si idei.
- revista saptamanala Dilema veche, inca de la inceputul anilor ’90, cea mai prestigioasa revista de opinie sociala, politica si cultural-literara;
- revista lunara Dilemateca - ghidul perfect in lumea cartilor si al cunoasterii autorilor lor;