Relationship Manager IMM

GARANTIBANK INTERNATIONAL N.V. SUCURSALA ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Promoveaza activ si vinde serviciile bancii catre clientii din segmentul IMM (companii cu cifra de afaceri de pana la 2 mil. EUR si clienti apartinand profesiunilor liberale), identificand nevoile acestora;
• Dezvolta si gestioneaza portofoliul de clienti si volumul de afaceri din segmentul IMM-uri, urmarind atingerea obiectivelor de buget;
• Analizeaza, negociaza si structureaza pachetele de creditare in conformitate cu politica bancii;
• Comunica in mod activ cu clientii din portofoliu, oferindu-le consiliere financiara in dezvoltarea afacerii lor.

CERINTE

• Studii superioare economice sau tehnice;
• Minim 1 an experienta intr-un post similar in domeniul bancar sau experienta intr-unul din urmatoarele domenii – leasing de echipamente, consultanta financiara;
• Bune cunostinte de analiza financiara sau de credit;
• Persoana sociabila, prietenoasa, deshisa la munca in echipa;
• Persoana rezistenta la activitate in conditii de stress, competitiva, multilaterala;
• Excelente abilitati de comunicare si relationare;
• Seriozitate si corectitudine;
• Limba engleza - nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial atractiv corelat cu experienta profesionala
• Pachet de beneficii
• Oportunitati de dezvoltare profesionala

GarantiBank este sucursala din Romania a bancii olandeze GarantiBank International N.V.. Aceasta este detinuta in totalitate de Garanti Turcia, a treia banca privata din Turcia, avand un capital de peste 30 milioane USD. In anul 2005, General Electric Consumer Finance (GECF), una dintre cele 6 divizii specializate din cadrul General Electric (GE), si Grupul Dogus, unul dintre cele mai mari conglomerate din Turcia, au semnat un contract in urma caruia fiecare detine 25,5% din actiunile Garanti Turcia.
Incepand cu anul 2007, GarantiBank Romania foloseste experienta Garanti Turcia pentru a-si extinde gama de produse si servicii pentru persoane fizice si IMM-uri, continuand in acelasi timp sa iti dezvolte portofoliul de clienti companii.