Relationship Manager - coordonare echipa CALL CENTER

Finit Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru Sediul Central din Bucuresti cautam Relationship Manager

Responsabilitati:

Cunoasterea, promovarea si vanzarea produselor bancare destinate clientilor;
Prospectarea pietei si atragerea de noi clienti;
Participarea activa la cresterea profitabila a portofoliului de clienti si a volumului de afaceri, prin cross-selling;
Participarea la intalniri cu clientii existenti sau clientii tinta in scopul prezentarii produselor Finit;
Structurarea pachetelor de credit (propuneri de credit)adaptate nevoilor si specificului clientilor, luand in consideraresi nivelul de risc al clientilor;
Intretinerea permanenta a relatiei cu clientii existenti, asigurandu-le tot suportul zilnic necesar;
Intocmirea de rapoarte periodice referitoare la intalnirile cu clientii;
Organizarea si mentinerea la zi a bazei de date cu clienti;

CERINTE

Studii superioare economice;
Experienta minim un an pe o pozitie similara in domeniul bancar;
Cunostinte de analiza financiara;
Buna cunoastere a mediului de afaceri local;
Abilitati dezvoltatede vanzare produse bancare;
Bune abilitati de comunicare, prezentare si negociere;
Capacitate dezvoltata de relationare interumana;
Orientare catre client, atitudine proactiva, dinamica;
Spirit de initiativa;
Cunostinte de limba engleza nivel avansat;
Bune abilitati de operare PC;

BENEFICII OFERITE

Cladeste-ti un viitor mai bun intr-o companie de succes!

Finit Grup Romania iti ofera un mediu dinamic si competitiv, cu un management modern si experimentat. Orientarea catre client, atitudinea proactiva, profesionalismul, promptitudinea reprezinta principii care guverneaza activitatea echipei noastre. Performantele tale vor fi recunoscute si vei avea oportunitati reale de dezvoltare a carierei in cadrul grupului.

Finit Grup Romania este format din companii specializate in consultanta pentru afaceri si management, care au ca directie de dezvoltare domeniul investitiilor financiare in sectoarele economice cu rata mare de dezvoltare si cu perspective de crestere economica semnificativa. Domeniile in care Finit Grup Romania activeaza si pe care doreste sa le dezvolte in continuare sunt dezvoltare proiecte imobiliare, finantari proiecte de investitii (rambursabile si nerambursabile), consultanta financiar–contabila si consultanta juridica in domeniul economic.

Companii din cadrul grupului:

Finit Consult & Management – www.finit.ro
Finit Building & Management
Finit Contabilitate – www.finitcontabilitate.com
Finit Real Estate