Regional Sales Specialist - Divizia echipamente medicale de laborator

QPAS Business SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, companie multinationala din domeniul farmaceutic, cautam persoana potrivita pentru a ocupa postul de Regional Sales Specialist – Divizia echipamente medicale si consumabile de laborator (analize umane). Acesta presupune indeplinirea urmatoarelor responsabilitati:
● Realizarea de vizite la clientii teritoriali alocati si mentinerea relatiei cu acestia in numele companiei
● Extinderea portofoliului de clienti
● Prezentarea de oferte comerciale si promotionale clientilor in maniera profesionista
● Transmitrea in timp util a cererilor de oferta catre distribuitor si urmarirea livrarii comenzilor
● Respectarea procedurilor de lucru din cadrul companiei
● Participari la sesiunile de training organizate de companie si implementarea in practica a cunosgtintelor dobandite

Zona acoperita: Bucuresti si judetele adiacente (zona de sud-est a Romaniei).

CERINTE

• Absolvent(a) institutii de invatamant superior, profil: Biochimie, Biologie, Medicina
• Minim 1,5 - 2 ani experienta in domeniul farmaceutic, de preferat pe un post asemanator (ideal experienta in domeniul medicina de laborator / aparatura / consumabile de laborator)
• Abilitati de comunicare si relationare excelente
• Abilitati de analiza, sinteza si adoptarea a deciziilor cu promptitudine
• Abilitati de negociere si vanzare
• Capacitate de adaptare
• Disponibilitate pentru program prelungit si calatorii
• Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Compania ofera salariu atractiv la care se adauga pachetul de beneficii: bonus la indeplinirea obiectivelor de business, masina, laptop, telefon

QPAS performs professional services in HR, management and business consulting such as:
- Head hunting and executive search
- Recruitment and personnel selection;
- Personnel and job evaluation;
- Analysis, planning and drawing up human resources strategies;
- Management studies and strategic planning; Carrier advice and orientation;
- Outplacement;
- Services available for all level’s of management.