REGIONAL MANAGER

UIRB-United Insurance Reinsurance Broker S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizarea obiectivului de vanzari
- relationare cu reprezentantii partenerilor de distributie din zona agreata
- participarea la vanzarea / negocierea contractelor de asigurari de viata promovate de catre partenerii de distributie
- supervizarea activitatilor de vanzari din zona arondata
- organizarea si sustinerea trainingurilor
- organizarea, sustinerea si monitorizarea programelor motivationale adresate colaboratorilor din sucursale si agentii
- lucrul individual cu directorii de agentie pentru sustinerea acestora in procesul de invatare / vanzare

CERINTE

-studii superioare
- traininguri de: vanzari, sustinere prezentari si management
- experienta in vanzare si management asigurari de viata – conditie obligatorie
- experienta ca Agency Manager in companie de asigurari de viata reprezinta avantaj
- buna cunoastere a produselor de asigurari de viata si a vanzarii acestora
- abilitati de comunicare si relationare foarte bune
- capacitate de motivare
- orientare spre rezultate
- permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

- posibilitati de dezvoltare profesionala
- conditii excelente de lucru
- pachet salarial atractiv
- bonusuri trimestriale

UIRB-United Insurance Reinsurance Broker S.A. a fost infiintata in anul 2009, fondata de doi
Parteneri, persoane semnificative din domeniul bancar, sub denumirea de Set 4 Cover Broker
De Asigurare Reasigurare S.R.L.
La sfarsitul anului 2011 s-a schimbat in totalitate strucutra actionariatului si a conducerii,
Asfel incepand un amplu proces de transformare si repozitionare a companiei, prin intermediul
Actionarului principal din Marea Britanie.
In anul 2012, Comisia de Supraveghere a Asigurarilor a aprobat modificarile aduse companiei,
Avizand asfel UIRB-United Insurance Reinsurance Broker S.A. cu un capital social subscris si varsat
De 200.000 lei, avizarea Consiliului de Administratiei si a Consiliului Director.
In 2012 UIRB isi propune sa reuneasca cele mai importante persoane din domeniul asigurarilor
Sub o singura umbrela, umbrela UIRB.
Anul 2012 aduce cu sine, consolidarea echipei manageriale si de conducere din cadrul companiei
si dezvoltarea fortei de vanzari la nivel national, cu personal specializat din domeniul asigurarilor.