REGIONAL COLLECTION OFFICER

PATRIA CREDIT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Monitorizarea portofoliului alocat conform procedurilor si strategiei institutiei
- Mentine contactul cu clientul si propune masuri de solutionare a cazurilor in lucru
- Negociaza telefonic cu clientii plata debitelor inainte de demararea procedurilor juridice
- Stabileste intalniri si efectuaza vizite clientilor
- Inregistrarea in baza de date a modificarilor in portofoliul alocat
- Acorda suportul necesar retelei de vanzari pentru recuperarea sumelor restante inaintea demararii procesului de executare silita
- Raportare si analiza situatiei cazurilor alocate.- min. 2 ani experienta in recuperare creante

CERINTE

- foarte bune abilitati de comunicare
- orientare spre rezultate si respectarea procedurilor
- disponibilitate si pentru munca de teren
- studii superioare economice sau juridice
- carnet de conducere cat. B

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv (include salariu fix & comision)
- posibilitatea de dezvoltare a carierei ca parte a unei echipe entuziaste de profesionisti

Cea mai mare institutie nebancara de microfinantare din Romania, avand o experienta de peste 14 ani de acordare a creditelor pe piata locala.