REFERENT VANZARI - EXPEDITII MARITIME

DELAMODE ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- In colaborare cu serviciul vanzari, organizeaza expeditiile maritime ordonate de catre clienti.
- Pregateste datele si documentele necesare demararii transporturilor.
- Sprijina si colaboreaza cu serviciul operatiuni din cadrul departamentului.
- Actualizeaza permanent inregistrarile/rapoartele de activitate.
- Raporteaza sefului departamentului expeditii maritime.

CERINTE

- Experienta minima in domeniul expeditiilor maritime - 3 ani.
- Foarte bune abilitati / experienta in domeniul vanzarilor de servicii specifice expeditiilor
de marfa pe cale maritima.
- Cunostinte temeinice in domeniul expeditiilor internationale de marfa pe cale maritima ( Transporturi combinate, Transporturi multimodale, FCL / LCL).
- Operatiuni / documentatie / reguli si legislatie nationala/internationala in domeniu.
- Experienta in desfasurarea activitatii pe baza de obiective si termene.
- Foarte bun negociator.
- Limba engleza: scris / vorbit - nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

- Negociabil.

Companie internationala care ofera solutii integrate de logistica / Expeditii internationale (terestre,aero si maritime)/ Livrari si colectari locale / Antrepozitare si depozitare / Servicii vamale