Referent Specialitate - Serviciul Western Union

Bancpost SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura suportul operational al centrului de relatii clienti si operatori retea;
- Asigura interfata si suportul functional cu operatorii centrului suport Western Union;
- Asigura procesul de reconciliere si inregistrarea contabila in aplicatiile interne ale bancii a activitatii zilnice;
- Asigura activitatea de investigatie opeartionala;
- Asigura controlul si implementarea limitelor zilnice pentru transferurile unitatilor in vederea reducerii riscului operational;
- Urmareste activitatea zilnica a unitatilor teritoriale asigurand controlul transferurilor pentru reducerea transferurilor neacoperite in sistem;
- Asigura procesarea transferurilor Western Union ca solutie de back-up;
- Asigura controlul reconcilierii si inregistrarilor contabile activitatii curente;
- Participa la actualizarea si implementarea procedurilor;
- Participa la implementarea sau dezvoltarea de noi produse in colaborare cu Western Union;
- Participa la ridicarea calitatii serviciului prestat si implementarea impreuna cu directiile din banca a standardelor Western Union la nivelul retelei de unitati teritoriale;

CERINTE

- Studii superioare economice sau tehnice;
- Cunoasterea activitatii Western Union
- Bune cunostinte de limba engleza si operare PC.
- Abilitati de comunicare si organizare;
- Orientare spre rezultate si lucru in echipa

Bancpost este astazi una dintre cele mai importante banci din Romania. Avem o echipa puternica de specialisti, dispunem de o retea teritoriala extinsa si oferim o gama larga de produse si servicii special concepute sa satisfaca cele mai exigente dorinte ale clientilor corporativi, de retail si ale persoanelor fizice cu statut financiar ridicat din România.

Ne place si adesea reusim sa fim cu un pas inaintea celorlalti, sa aducem pe piata produse noi si competitive, intotdeauna orientate spre Client. Deoarece Clientul este cea mai importanta persoana din banca. Dorim ca toti clientii nostri sa fie tratati într-o maniera personalizata de catre profesionisti de valoare care sa ofere servicii excelente, produse de înalta calitate si promptitudine în acordarea de consultanta. Ne respectam partenerii de afaceri, incercam sa cream mediul de lucru ideal si conditiile prielnice pentru parteneriate “win-win” de lunga durata.

Ca urmare a intensei restructurari din ultimii doi ani, care a reproiectat activitatile sale de baza, Bancpost este astazi pregatita sa fie banca de prima optiune pentru clientii din Romania. Facem aceasta promisiune clientilor nostri: alegerea Dumneavoastra de a colabora cu Bancpost va fi rasplatita printr-o experienta placuta si profitabila.