REFERENT - SPECIALIST ACHIZITII

ROMAX CONSULTING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizarea, planificarea si coordonarea activitatilor specifice de achizitii materii prime, materiale si echipamente:
- Evaluarea necesarului de produse, materiale si echipamente existent si anticiparea nevoilor ulterioare
- Negocierea cu furnizorii de materii prime, materiale si servicii a preturilor, calitatii si facilitatilor contractuale / incheierea contractelor de achizitii;
- Planificarea ritmului de aprovizionare de la intern si extern corelat cu capacitatile de stocare;
- Asigurarea derularii operatiunilor de import materii prime;
- Mentinerea legaturii cu furnizorii de produse si materiale auxiliare si identificarea de noi furnizori
- Monitorizarea stocurilor din achizitii si corectia necesarului pentru fabricatie
- Derularea si monitorizarea operatiunilor de plata catre furnizori

CERINTE

- Studii superioare tehnice sau economiceExperienta relevanta in negocieri si contractari
- Experienta reala in negociere si contractare atat pe plan local cat si din import
- Abilitati reale de planificare, organizare si viteza de reactie
- Experienta in achizitii pe piata romana si din importuri
- Cunostinte PC: Word, Excel , Internet ¿ avantaj lucru in sistem ERP
- Cunostinte limba straina: Engleza nivel avansat¿ obligatoriu si Franceza - Avantaj
Profilul candidatului ideal:
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
- Abilitati superioare de analiza / planificare / decizie
- Proactiv, organizat, capabil sa gaseasca solutii
- Dinamic, energic, corect

BENEFICII OFERITE

-Salariul brut, echivalentul in lei a, 500 euro
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de success intr-o companie multinationala ¿locatie : Bucuresti/Constanta
-Mediu de lucru stimulativ
Numai persoanele selectate vor fi contactate in vederea participarii la interviu

Clientul nostru, companie multinationala, este cel mai important producator de etichete pentru ambalaje din plastic si hartie din Romania si Europa Centrala si de Est. Strategia de dezvoltare, consolidare si expansiune in tara noastra este stimulata de integrarea Romaniei in Uniunea Europeana incepand cu 2007.