REFERENT SALARIZARE

Romstal

Job expirat

RESPONSABILITATI

- actualizeaza baza de date a programului de calcul a salariilor cu toate informatiile cerute de program
-opereaza in aplicatia software toate modificarile referitoare la salarii, prime si bonusuri, concedii, angajari si incetari contracte de munca si deruleaza procesul de salarizare
-calculeaza contributiile si impozitele aferente salariilor
-pregateste lunar declaratiile salariale si urmareste depunerea acestora
- intocmeste lunar rapoarte de HR pentru diferite structuri din organizatie
-intocmeste fisele fiscale ale angajatilor si supervizeaza expedierea lor catre angajati

CERINTE

- studii superioare sau medii
- cunostinte de legislatia muncii si a procedurilor de calcul salarial
- minim 1 an experienta in calcul salarial
- abilitati bune de comunicare, spirit analitic, atentie la detalii, rezistenta la stres, spirit de echipa.
- operare PC: dp-Payroll, SAP, MS - Office
- curs de inspector RU

Romstal este o companie multinationala specializata in comercializarea instalatiilor pentru constructii. Lider de piata in domeniu, ofera clientilor cea mai variata gama de instalatii hidro-termo-electrice, sanitare, ceramice si servicii la standarde de calitate. Cu o cifra de afaceri de 300 milioane de euro si o vechime de 15 ani pe piata, Romstal are in prezent peste 1100 de angajati, avand ca misiune de companie cresterea standardului de viata al clientilor sai.
Printre valorile promovate de noi se numara:performanta, calitate si recunoastere, respect pentru oameni si mediu, initiativa si viziune, comunicare si cooperare. Daca impartasesti si apreciezi aceleasi valori, vino alaturi noi!