REFERENT MARKETING

Activaction

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie cu traditie in distributia de materiale pentru industria publicitara.

Responsabilitati:
- Asigurarea cresterii prezentei on-line a companiei si a dezvoltarii promovarii prin intermediul Internetului
- Administrarea si updatarea website-ului
- Intretinerea bazei de date cu produse si clienti
- Analize de piata- concurenta, nevoi ale pietei, preturi
- Elaborarea chestionarelor specifice domeniului de activitate
- Organizarea evenimentelor ce au ca si scop promovarea imaginii companiei
- Elaborarea scrisorilor pe care ulterior le va transmite clientilor
- Conceperea/ Modificarea pliantelor; brosurilor- COREL
- Elaborarea si redactarea articolelor/ continutului conferintelor de presa

CERINTE

- experienta de min 3 ani in domeniul MARKETINGULUI aplicat intr-o firma de productie sau comercializare
- cunostinte avansate de operare PC: OFFICE, COREL, PHOTOSHOP
- limba engleza - nivel avansat
- seriozitate, punctualitate, responsabilitate

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru dinamic si profesional.

SC. Activaction SRL este o firma de recrutare si formare profesionala. Servicii oferite in recrutarea de personal entry-middle level si top manangement si traininguri de specialitate in domeniul comercial, management si dezvoltare personala.