REFERENT LOGISTICA - ACHIZITII

Scop Computers

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura aprovizionarea cu marfuri de la furnizorii alocati comunitari si extracomunitari (lansari si urmarire comenzi, escaladari, pregatire receptie, operatiuni vamale, declaratia INTRASTAT, rezolvarea incidentelor de receptie)
- Primeste avizari de la transportatorii furnizorilor si pregateste receptia marfii
- Tine evidenta financiara a furnizorilor alocati

CERINTE

- Studii superioare (avantaj absolvent Relatii Economice Internationale)
- Cunostinte de comert international /intracomunitar
- Cunostinte de transporturi internationale
- Limba engleza scris/vorbit nivel avansat
- Cunostinte de corespondenta comerciala
- Cunostinte de operare PC (MS Office – Excel foarte bine)
- Spirit organizatoric
- Capacitatea de a evalua si a lua decizii prompte

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- posibilitatea de a se alatura unei echipe de profesionisti

Intre firmele de distributie de echipamente si solutii IT&C din Romania, Scop Computers si-a castigat o certa reputatie. In cei peste 12 ani de activitate, compania a reusit deopotriva sa impulsioneze dezvoltarea pietei de profil si sa-i satisfaca exigentele.

SCOP este prezenta in trei sectoare de afaceri, fiecare dintre acestea concentrandu-se asupra unor misiuni, parteneri si clienti diferiti: Distributie IT (branduri: Toshiba, HP, Fujitsu-Siemens, Acer), Sisteme de Procesare a Documentelor si Solutii IT (networking si securitate) – www.scop.ro