Referent logistica

Vigra Marketing & Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- gestionarea bazei de date de clienti, furnizori, articole si liste de preturi;
- procesarea comenzilor de vanzare;
- lansarea comenzilor catre furnizori;
- gestionarea stocului de produse in scopul optimizarii acestuia;
- transmite confirmari de comanda clientilor;
- verifica respectarea termenilor contractuali;
- propune modalitati de imbunatatire a procesului de vanzare-aprovizionare.

CERINTE

- absolvent studii superioare economice sau tehnice;
- minim 1 an experienta de lucru intr-un sistem informatic ERP (MFG/PRO constituie un avantaj);
- cunostinte de limba engleza la nivel avansat;
- cunostinte de gestiune a bazelor de date;
- cunostinte solide de operare PC.

BENEFICII OFERITE

- Salariul NET lunar este de 500 eur;
- Pentru perioada de proba de 1 luna salariul NET va fi de 400 eur;
- Program de lucru L-V, 8.00-17.00.

Suntem o companie de import si distributie produse industriale la nivel national, infiintata in 1995, cu 50 de angajati, o cifra de afaceri in 2006 de aproximativ 5 mil. EURO, cu 3 locatii de depozit si service pentru echipamente electrice, hidraulice si pneumatice. Pentru mai multe detalii vizitati site-ul companiei noastre www.vigra.ro.