REFERENT IMPORT-EXPORT

Ivet Logistic

Job expirat

RESPONSABILITATI

Mentinerea relatiei cu furnizorii principali in legatura cu:
- comenzile,
- termenul de livrare
-transport,
-plati,
-import-export;
Mentinerea legaturii cu departamentele: aprovizionare, logistic, comercial,
administrativ pentru orice modificari care intervin in relatia cu
clientii/furnizorii companiei;
Preluarea comenzilor de la clientii externi din spatiul UE precum si
acelor din spatiul CSI, realizarea formalitatilor vamale pentru
export/import;
Realizarea comenzilor pentru furnizorii externi ai grupului de firme;
Intocmirea situatiilor referitoare la importuri/exporturi;
Gestionarea relatiei cu comisionarii vamali pentru realizarea tuturor
formalitatilor vamale;

CERINTE

-absolvent studii superioare economice;
-minim 2 ani experienta in domeniu operatiunilor de import-export si in
-dezvoltarea relatiei cu furnizorii/clientii firmei;
-abilitati de utilizare PC;
-cunostinte temeinice de limba engleza;
-persoana oraganizata, serioasa, meticuloasa, receptiva, cu initiativa,
comunicativa, loiala;
-foarte bune abilitati de comunicare si munca in echipa;
-disponibilitatea la delegatii externe;
-permis de conducere, categoria B;

IVET COMPROD SRL are ca activitate principala comertul cu amanuntul in magazine alimentare, detinand astazi 21 magazine super mini-market, un depozit propriu cu o capacitate de depozitare de 1500 metri patrati si un numar de peste 620 de angajati.