REFERENT GESTIUNE ECONOMICA

UTI SYSTEMS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- preia Business Plan-ul de la Departamentul Business Development si il introduce in sistem;
- emite, in baza Business Plan-ului cererea interna de plata (CIP) pentru achizitionarea materialelor, echipamentelor etc., conform graficului prezentat in Business Plan;
- preia marfurile sosite in depozit si intocmeste documentele aferente (bonuri de inventar, NIR- uri etc.); aloca marfurile contractului pe care au fost comandate;
- receptioneaza si prezinta spre verificare Project Manager-ului de contract, facturile primite de la furnizor;
- introduce in sistem facturile emise de furnizori; propune la plata facturile;
- indeplineste atributiile ce-i revin din documentatia sistemului de asigurare a calitatii (prevederile Manualului Calitatii si a procedurilor QA);
- efectueaza inventarul fizic al mijloacelor fixe si al obiectelor de inventar;
- intocmeste bonuri de transfer pentru predarea bunurilor de la un angajat la altul sau in cazul plecarii angajatilor;
- indeplineste atributiile ce-i revin din documentatia sistemului de management integrat calitate, mediu, securitatea si sanatatea muncii (manualul de management integrat, proceduri generale si proceduri specifice domeniului).

CERINTE

- studii superioare economice sau tehnice
- minim 2 ani domeniul vizat
- cunostinte de operare PC (MS Office, Internet Explorer)
- cunostinte de limba engleza: nivel mediu
- abilitati de comunicare, atentie distributiva, adaptabilitate, confidentialitate, rezistenta la stres si efort

BENEFICII OFERITE

- oportunitati reale de dezvoltare profesionala si personala, intr-un mediu de lucru dinamic
- pachet salarial corelat cu obiectivele pozitiei si cu performantele realizate

Dupa 17 ani de succese pe piata romaneasca de IT&C, UTI Systems ofera acum oportunitatea unei noi deschideri, sustinuta si de noua dimensiune internationala a actionariatului.

Lider in dezvoltarea de solutii, produse si servicii de inalta tehnologie, cu rezultate remarcabile in zona de cercetare-dezvoltare si inovare, divizia IT&C acopera ca arii de expertiza: dezvoltare software, solutii de securitatea informatiei, comunicatii, integrare de sisteme informatice.

Detalii despre preocuparile si realizarile echipei IT&C din grupul UTI pot fi obtinute vizitand site-ul www.uti.ro.