Referent Educatie

Muzeul National de Arta al Romaniei

Job expirat

RESPONSABILITATI

realizare de programe educative si de vizite ghidate (detalii despre programele educative la www.mnar.arts.ro) - documentare, cunoasterea patrimoniului expus, lucrul direct cu publicul de toate categoriile.

CERINTE

Comunicativ, flexibil, ingenios, lucreaza cu placere cu persoane de toate categoriile, are o buna capacitate de invatare

Cerinte obligatorii:
- studii superioare absolvite (istoria si teoria artei, istorie, litere si alte domenii socio-umane)
- buna cunoastere a limbii franceze (scris si vorbit)
- aptitudini in domeniul comunicarii

BENEFICII OFERITE

Asocierea cu Muzeul National de Arta, institutie de prestigiu national si international; dezvoltare si perfectionare profesionala, lucrul intr-un colectiv tanar si dinamic si intr-un mediu constructiv, placut, valoros.

Muzeul National de Arta al Romaniei - www.mnar.arts.ro La palatul unde domneste arta