Referent / Economist export

HR Consultanta

Job expirat

RESPONSABILITATI

- mentine legatura cu clientii repartizati (de la primirea comenzilor, pana la inchiderea acestora, inclusiv pentru probleme post livrare);
- mentine legatura cu departamentul de productie si alte departamente implicate in procesul de vanzare export;
- intocmeste si verifica documentele de livrare si vamuire export;
- mentine legatura cu declarantii vamali si cu transportatorii pe ruta interna si externa.

CERINTE

studii superioare finalizate, de preferat economice;
- experienta in domeniul comertului exterior (export) min 2 ani (vama si transporturi);
- cunostinte bune de operare PC (MS Office, internet);
- cunostinte la nivel avansat pentru limba engleza;
- initiativa si spirit organizatoric, lucrul in echipa;
- capacitate de a lucra cu termene-limita.

HR Consultanta este o companie de resurse umane, proiectele desfasurate de noi cuprind actiuni de recrutare si selectie de personal, evaluare a performantelor, administrare dosare personal si salarizare, training.