Referent economic – resurse umane

SC Bursa HR Management SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Pregatirea si gestionarea dosarelor de personal ale angajatilor (contracte individuale de munca, acte aditionale, alte acte de angajare, decizii, adeverinte etc.);
- Organizarea si derularea operatiunilor de evidenta a personalului;
- Elaborarea si transmiterea situatiilor privind personalul gestionat;
- Actualizarea si gestionarea programului Revisal;
- Solutionarea cererilor angajatilor cu privire la activitatea de administrare de personal;
- Eliberarea de documente la cererea angajatilor;
- Mentinerea legaturii cu institutiile de stat acreditate in vederea avizarii tuturor documentelor de personal;
- Realizarea calculului salarial conform cerintelor legale, procedurii interne si specificului companiei; intocmirea / verificarea pontajelor; calcul concedii; verificarea certificatelor medicale si completarea acestora conform cerintelor legale;
- Intocmirea de diferite rapoarte pentru management.

CERINTE

Cerinte:
- Studii medii/superioare;
- Atestat de Inspector Resurse Umane;
- Experienta de minim 1 an pe un post similar constituie avantaj;
- Cunoasterea suitei Microsoft Office (Word, Excell, Power Point), Internet;
- Cunostinte solide de legislatia muncii;
- Capacitate de a planifica si organiza munca pentru a indeplini cerintele postului;
- Persoana riguroasa si meticuloasa cu aptitudini excelente de comunicare;
- Abilitatea de a dezvolta si mentine relatii de colaborare.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- Salariu motivant, tichete de masa;
- Program full-time sau part-time (flexibil);
- Mediu de lucru placut, echipa tanara si dinamica;
- Asigurarea transportului in vederea indeplinirii sarcinilor de serviciu / decont transport;

DESCRIEREA FIRMEI

CV in motion!