Referent de Specialitate

BNR

Job expirat

RESPONSABILITATI

PENTRU DETALII SUPLIMENTARE ACCESEAZA ADRESA SITE-ULUI NOSTRU
www.bnro.ro - sectiunea "FORMARE PROFESIONALA"

CERINTE

- studii superioare de lung¿ durat¿, absolvite cu diplom¿ de licen¿¿ (Facultatea de Cibernetic¿ ¿i Informatic¿ Economic¿; Facultatea de Matematic¿; Facultatea de Automatic¿ ¿i Calculatoare; Facultatea de Electronic¿ ¿i Telecomunica¿ii; Facultatea de Fizic¿; alte facult¿¿i echivalente);
- minim 2 ani experienta ca dezvoltator;
- Sisteme de gestiune a bazelor de date relationale: experien¿¿ în utilizarea limbajului de interogare SQL ¿i a extensiei procedurale PL/SQL;
- cuno¿tin¿e ]n dezvoltarea aplica¿iilor de baze de date client-server ¿i multi-tier;
- utilizarea instrumentelor de dezvoltare Oracle Forms ¿i Oracle Reports 9i si 10g;
- cunoa¿terea tehnicilor de modelare a aplica¿iilor - utilizarea Oracle Designer 9i si 10g;
- cuno¿tinte de Java si framework-uri de dezvoltare pentru aplicatiile J2EE pe platforma Oracle reprezint¿ un plus;
- abilitatea de a invata repede;
- abilitati de comunicare si lucru in echipa si in conditii de stress;
- cunoa¿terea aprofundat¿ a limbii române;
- cunoa¿terea limbii engleze;
- s¿ nu aib¿ angaja¿i în banc¿ so¿ul/so¿ia, p¿rin¿ii, copiii, fra¿ii/surorile, alte rude sau afini pân¿ la gradul II inclusiv;
- s¿ nu aib¿ înscrieri în cazierul judiciar;
- s¿ nu fi participat la mai mult de trei concursuri în Banca Na¿ional¿ a României, central¿ plus sucursale, pe un post care presupune aceea¿i activitate.
- s¿ aib¿ capacitate deplin¿ de exerci¿iu;
- s¿ fie apt de munc¿, aspect dovedit prin adeverin¿¿ medical¿;

DESCRIEREA FIRMEI

Banca centrala a statului roman