Referent de Marketing/ Vanzari

FAUR SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Cunoasterea si informarea constanta asupra evolutiei domeniului in care activeaza compania;
- Evaluarea si analiza pietei pentru identificarea tendintelor si a nevoilor
- Realizarea, implementarea si coordonarea planurilor si a strategiilor de marketing conform misiunii si strategiei companiei;
- Initierea si coordonarea cercetarilor de piata pentru a realiza profilul celor mai importanti clienti
- Monitorizarea activitatii competitorilor si buna cunoastere a produselor acestora
- Urmarirea derularii unui portofoliu de client pe piata externa(contracte in derulare)
- Gestionarea construirii imaginii firmei si a m¿rcilor promovate de aceasta, alaturi de directorul de departament
- Realizarea raporturilor destinate directorului si oferirea de consultanta in luarea deciziilor specifice domeniului de activitate al organizatiei.

CERINTE

- studii superioare inginerie mecanica (TCM,de preferinta), preferabil cu specializarea marketing
- experienta in marketing de minimum 2 ani.
- o buna cunoastere a domeniului de activitate a companiei
- bune abilitati de operare PC
- limba engleza (scris, citit, vorbit)
- cunoasterea altor limbi straine si detinerea permisului de conducere constituie un avantaj
- persoana dinamica,
- bune abilitati de comunicare si de negociere
- disponibilitate pentru deplasari externe si program prelungit

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv si bonuri de masa, CCM avantajos pentru angajati

Faursa este o companie 100% privata ,are 600 persoane, activeaza in industria constructiilor de masini.*85% din productia vanduta este pentru export.