REFERENT COMERCIAL IMPORT-EXPORT

ANDRADA SERVEXIM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Mentine legatura comerciala cu clientii interni si externi
-Intocmeste si gestioneaza corespondenta cu partenerii straini
-Actualizeaza in permanenta baza de date referitoare la firmele care activeaza in domeniul deseurilor metalice
-Intocmeste si gestioneaza documentele aferente tranzactiilor comerciale externe (CMR, facturi externe, certificate de conformitate, etc)
- Realizeaza rapoarte periodice asupra activitatii desfasurate si face propuneri de demarare a colaborarii cu diferiti parteneri comerciali

CERINTE

- limba engleza fluent (scris, citit, tradus, vorbit)
- experienta in domeniul comercial
- abilitati de negociator
- cunoasterea pietii deseurilor metalice, interne si externe
- bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word)
- cunostinte tehnice, in special de compozitia materialelor
- cunostinte legislatiei si procedurilor comerciale de import-export
- abilitati de organizare si planificare
- meticulozitate si acuratete
- spirit analitic, lucrul in echipa
- seriozitate

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv, negociabil in functie de cunostinte, experienta si rezultate.
Firma privata cu capital integral romanesc care activeaza in domeniul colectarii si valorificarii deseurilor metalice si in domeniul transportului rutier de marfuri, cu sedii pe Soseaua de Centura (langa Carrefour Militari) si pe Platforma IMUC (langa IMGB, in Berceni).

Firma care activeaza in domeniul valorificarii deseurilor metalice feroase si neferoase