Referent colectare debite

TOP LINE MANAGEMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea datelor de contact corecte ale debitorilor si actualizarea bazei de date interne;
- Contactare debitorilor telefonic sau prin email;
- Negociere sumelor si termene de plata cu debitorii;
- Urmarirea respectarii angajamentelor de plata de catre debitori precum si organizarea si planificarea incasarilor efective;
- Identificarea cazurilor de frauda si propunerea de solutii;
- transmiterea informatiilor despre clientii rau-platnici catre departamentul juridic;

CERINTE

- Limba engleza nivel avansat;
- Cunostinte operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet) la nivel avansat;
- Capacitate de a lucra in echipa;
- Ablitati de comunicare si planificare;
- Initiativa, perseverenta, dinamism;
- Permis de conducere categoria B;
- Studii superioare de finalizate (studii de specialitate avantaj)
- Minim 1 an experienta in activitate similara;

BENEFICII OFERITE

Negociabil

Companie de distributie europeana, lider pe piata romaneasca in domeniul cosmeticelor profesionale, aparatura, mobilier, accesorii pentru saloane de coafura, cosmetica-SPA-manichiura-pedichiura, fitness.