REFERENT ACHIZITII

IMSAT SA -Groupe SNEF- Punct Lucru Giurgiu

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul se subordoneaza Sefului Departamentului Aprovizionare si nu are persoane in subordine.

Responsabilitati:
- Participa la elaborarea si negocierea contractelor cu furnizorii.
- Participa la selectarea si evaluarea furnizorilor de materiale si propune actualizarea bazei de date.
- Pe baza comenzilor de materiale, produse si materii prime, corelat cu stocul, cu capacitatile de depozitare si consumul estimat, stabileste graficul privind cantitatile si termenele de livrare pe baza carora urmeaza lansarea comenzilor de achizitionare.
- Urmareste derularea comenzilor si intervine cu modificari sau completari la comenzi.
- Pe baza documentelor de receptie (NIR, factura) propune decontarea de materiale.
- Verifica depozitarea corespunzatoare a materialelor.
- Face propuneri pentru planul de aprovizionare cu necesarul din tara si/sau import.
- Asigura rezolvarea reclamatiilor referitoare la calitatea materialelor achizitionate.
- Emite comenzi, in conformitate cu specficatiile tehnice si de materialele primite de la celelalte Directii si departamente si transmite aceste comenzi numai cu avizul Sefului de Departament
- Participa, dupa caz, la descarcarea, manipularea, depozitarea, evidentierea si scoaterea din depozit a materialelor si echipamentelor.
- Proceseaza ofertele tehnico - comerciale, referitoare la achizitia de materiale, produse si materii prime.
- Ia masuri pentru preintampinarea formarii de stocuri supranormative si de valorificarea operativa a celor disponibile.
- Participa, impreuna cu beneficiarul, la definitivarea necesarului de aprovizionare.
- Participa la targuri si expozitii de profil.

CERINTE

Studii medii/superioare tehnice(de preferinta constructii metalice)
Experienta de cel putin 2 ani in domeniul achizitiilor (constructii metalice);
Bune cunostinte de MS Office (Word, Excel), Email, Internet;
Capacitate de analiza si sinteza, bune abilitati de organizare si comunicare, viteza de reactie,;
Foarte bune abilitati de negociere, Dinamism, proactivitate, onestitate;
Cunostinte limbi straine : lb. engleza; lb. franceza prezinta avantaj
Permis de conducere : categ. B
Abilitati de gestionare si eficientizare a costurilor

BENEFICII OFERITE

- Se ofera un mediu de lucru motivant si un salariu atractiv.

Sucursala Echipamente Electrice realizeaza camere de comanda containerizate pentru turbine cu gaz si turbine mixte.
Imsat SEE inseamna integrare echipamente electrice de joasa tensiune pentru:
- Camere de comanda containerizate si subansambluri functionale de proces pentru turbine de gaz cu puteri intre 40-220MW;
- Grupuri containerizate motor/generator cu puteri pina la 3.7MW;
- Cabine prefabricate de control electric si electronic pentru platforme petroliere si petrochimie.
IMSAT SEE este furnizor calificat:
- General Electric, Core Tech, Nuovo Pignone