Redactori voluntari pentru un website cultural

Raftul cu idei

Job expirat

RESPONSABILITATI

Conceperea si redactarea articolelor de interes general in urmatoarele domenii:
- literatura,
- arta (pictura, sculptura, artizanat etc.)
- fotografie,
- inovatii si stiinta,
- psihologie,
- ecologie,
- recenzii de carte,
- cronica de film si teatru.
- alte articole din arii similare, in functie de pasiunile fiecarui candidat selectat.
ATENTIE!: Acest job se desfasara in regim de VOLUNTARIAT. Raftul cu idei nu are profit financiar si nici nu urmareste acest lucru. De aceea, dorim sa facem cunoscut de la bun inceput pentru a nu va irosi timpul atat de pretios.
Vizitati-ne pe www.raftulcuidei.ro pentru a ne cunoaste in detaliu.

CERINTE

- prieteni buni cu limba romana, cu semnele de punctuatie si cu vocabularul (din pacate, a devenit un criteriu de selectie)
- cunoscator bun al unei limbi de circulatie internationala, de preferat engleza, pentru sporadice traduceri de articole de pe website-urile internationale partenere
- pasionat de scris si cu incredere in ceea ce scrie
- iubitor de necuvantatoare :)
- disponibilitati de deplasare la diverse evenimente culturale/sociale

BENEFICII OFERITE

- adeverinta de practica in regim de voluntariat, daca este nevoie
- publicarea articolelor sub semnatura autorului de drept
- posibilitatea reala de promovare personala
- legitimatie de presa pentru colaboratorii ce devin redactori permanenti
- carti gratuite, invitatii la spectacole, proiectii de film, evenimente culturale
Dorim "inchegarea" unei echipe editoriale permanente, care sa reprezinte cu jovialitate Raftul cu idei, in initiativele social-culturale in care ne implicam.

Raftul cu idei reprezinta un website cultural al carui unic scop este promovarea culturii, in toate formele ei, clasica si moderna. Literatura, recenzii, cronici, fotografie, estetica, stiinta si multe altele.