Redactori / Traducatori - Voluntari Protectia Mediului

EcoMagazin

Job expirat

RESPONSABILITATI

Munca se efectueaza de la domiciliul fiecaruia, fiind necesar un PC propriu si conexiune la internet.

- culegerea de informatii si redactarea de materiale de mediu;
- propunerea de subiecte ce pot face obiectul unor materiale;
- monitorizarea constanta a diverse surse de informatii;
- redactarea si corectarea materialelor furnizate;
- realizarea de interviuri cu personalitati din domeniul specific (Protectia Mediului, Ecologie)

CERINTE

- persoane responsabile, active, ambitioase, dornice sa invete;
- spirit de observatie, capacitate de analiza si sinteza;
- cunostinte temeinice de limba romana;
- cunostinte limbi straine (cel putin o limba straina), nivel mediu/avansat;

BENEFICII OFERITE

Echipa noastra este formata din voluntari ambitiosi care vor sa faca o schimbare in lume, sa de-a un sens nou protectiei mediului.

Activitatile de voluntariat sunt recompensate prin cadouri ecologice care vor fi expediate prin posta celor mai activi voluntari in fiecare luna. Acest lucru este posibil datorita sponsorizarilor.

Contact Direct:
mail [at] ecomagazin.ro
Yahoo Messenger ID: roecomagazin

EcoMagazin este un proiect de informare si educare ecologica dezvoltat prin voluntariat de catre grupul de initiativa ecologica - EcoSemnal-.

Mai multe detalii despre noi si realizarile de pana acum gasiti pe internet la adresele www.ecomagazin.ro, ecosemnal.ro si ecosapiens.ro