REDACTOR - ZIAR SAPTAMANAL

ACTIVEDIT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam redactori talentati si pasionati

Acestia vor avea, in principal, urmatoarele responsabilitati:

- culeg informatii si redacteaza materiale in domeniul specific;
- participa la proiectarea continutului publicatiei;
- identifica noi surse;
- colaboreaza cu colegii de departament si da curs solicitarilor formulate de catre Manager.
- propun subiecte care pot face obiectul unor materiale;
- monitorizeaza constant diverse surse de informatii: pagini web, presa si reviste de specialitate.
- contribuie la completarea bazei ce contine datele de contact ale surselor de informatii;
- coordonarea, corectararea, intretinerea, tehnoredactarea, inclusiv alegerea titlurilor si pozitionarea imaginilor.

CERINTE

- studii superioare in curs sau finalizate
- experienta in presa scrisa reprezinta un avantaj
- cunostinte de PC
- bun cunoscator al limbii romane
- talent literar, imaginatie si creativitate
- capacitatea de a elabora texte placute si coerente
- o mare dorinta de a invata si a promova
- flexibilitate, abilitati in comunicare si stabilirea relatiilor interumane, rezistenta la stres

BENEFICII OFERITE

Salariu: 150 euro - start job
Posibilitate rapida de promovare.
Program flexibil.
Decontare transport.

DESCRIEREA FIRMEI

Z.I.A.R. DE INFORMATII, ANUNTURI SI RECLAME

O companie noua de presa scrisa - dorim sa captam oameni seriosi, responsabili pentru a ne face cunoscuti si mandri de realizarile noastre impreuna cu voi cei ce doriti sa lucrati alaturi de noi si cu noi.