Redactor specialist

GTS Solution

Job expirat

RESPONSABILITATI

DESCRIERE JOB: Activitatea presupune redactarea de articole pentru o revista de informare medicala. Revista se adreseaza in exclusivitatea medicilor de familie si pacientilor acestora.
Responsabilitatile Redactorului Specialist

- scrierea a 3 articole de specialitate pe saptamana (articolele pot fi articole concepute de la zero, recenzii ale unor studii/articole din strainatate, noi descoperiri, treceri in revista, etc.) intre 500 si 1500 de cuvinte, in functie de specificul articolului
- conceperea articolelor astfel incat sa fie utile medicilor de familie si pacientilor. Articolele trebuie sa atraga si sa contina informatii interesante pentru acest segment tinta
- respectarea termenilor de predare stabiliti
- asigurarea unei calitati foarte bune a articolelor (fara greseli, usor de citit, originalitate, etc.)

CERINTE

* pasiune pentru jurnalism
* experienta pe o pozitie similara acumulata in facultate, in alte reviste de specialitate
* student(a) la facultatea de medicina, rezident(a) medicina de familie, medic specialist sau primar

BENEFICII OFERITE

*plata saptamanal in functie de numarul de articole publicate;
*program foarte flexibil (ne intereseaza articolele si calitatea lor si nu timpul petrecut pentru a le realiza);
*posibilitatea de a creste impreuna cu o echipa tanara si plina de entuziasm;
*aceasta oferta este una part-time si nu implica ore la birou; munca se face acasa cand si cum doreste fiecare; se poate face in paralel cu un alt job sau cu scoala; importante sunt rezultatele.

Compania ofera servicii de marketing farmaceutic si resurse umane