Redactor-Sef Site

Telesport Intermedia

Job expirat

RESPONSABILITATI

- stabilirea unei linii editoriale conforme cu cea a postului Telesport
- verificarea permanenta a activitatii editorilor de stiri
- identificarea subiectelor cu potential mare de atragere a vizitatorilor
- conduce sedintele de redactie a Telesport.ro, pregatind sumarul evenimentelor
- se asigura de buna comunicare intre editorii de stiri de la Telesport.ro si editorii de la Telesport
- face propuneri grafice de promovare a evenimentelor transmise live pe Telesport.ro si verifica daca este respectat termenul limita de predare a acestora
- sa fie la curent cu schimbarile survenite in programul zilnic
- sa aiba o stransa legatura cu editorii foto si video pentru ca materialele sa ajunga cat mai repede pe site
- cunostintele in domeniul sportiv reprezinta un mare avantaj

CERINTE

- experienta de minin un an intr-un post similar
- bun cunoscator al editarii de stiri
- limba engleza, scris si vorbit
- capabil oricand sa scrie un editorial
- experienta de utilizare a calculatorului si internetului