REDACTOR SANATATE@ACASA.RO

VODANET MEDIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Esti pasionat/a de gasirea echilibrului pentru o viata sanatoasa si in acelasi timp iti place sa scrii articole, recenzii, comentarii? Iti oferim un job care sa imbine aceste doua pasiuni intr-un cadru profesional.
Avem nevoie de persoana dinamica, comunicativa, orientata pe rezultate care sa intregeasca echipa de la Acasa.ro, in cadrul sectiunii Sanatate.

Responsabilitatile noului nostru coleg vor fi:

-redactarea de articole pe teme de sanatate;
-participarea la evenimente, lansari, targuri dedicate noutatilor din domeniu;
-colaborarea cu Division Manager-ul pentru implementarea strategiei editoriale;
-dezvoltarea de facilitati noi pentru sectiunea de Sanatate;
-propunerea de imbunatatiri ale contentului si structurii sectiunii.

CERINTE

Asteptam de la tine:

-talent jurnalistic;
-stapanirea regulilor de gramatica si exprimare in limba romana
-interes pentru o viata sanatoasa;
-pasiune pentru lucrul bine facut;
-proactivitate;
-limba engleza la nivel mediu-avansat;
-cunostinte excelente de utilizare a calculatorului;
-abilitati dovedite de navigare pe Internet;
-experienta editoriala pe sanatate reprezinta un avantaj;

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru tanar si dinamic, in care este incurajata creativitatea si performanta
- pachet motivational competitiv

Vodanet s-a nascut din pasiunea si ambitia unei echipe tinere care a decis ca publicitatea on-line are un viitor în Romania si a depus toate efoturile pentru a reusi sa se impuna pe piata.
Calitatea pe care o apreciem cel mai mult la angajatii nostri este disponibilitatea de a învata. Web publishing-ul si publicitatea on-line sunt domenii noi, în care specialistii sunt în formare si de aceea noi am ales sa ne formam propriii specialisti. Ne plac oamenii care accepta provocari si sunt dispusi sa munceasca atât cât este necesar pentru a realiza lucruri remarcabile.