REDACTOR REVISTA ON-LINE

SKILL TEAM

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigurarea superioritatii revistei, prin redactarea articolelor si a interviurilor, impunand un stil editorial deosebit si asigurand utilitatea informatiei;
- participarea la sedintele de redactie si propunerea de materiale noi, pictoriale, editoriale etc.;
- organizarea agendei de lucru saptamanale si indeplinirea target-ului stabilit.

CERINTE

- talent si imaginatie, insa nu copii dupa Eminescu sau creativitate de tip SF;
- inteligenta, aproape debordanta;
- cunostinte foarte bune de gramatica si ortografie;
- incredere in sine, insa nu narcisism;
- capacitate foarte buna de comunicare si spirit de lucru in echipa, insa in limitele decentei;
- optimism, ambitie, proactivitate, initiativa, insa nu lipsa de realitate sau exces de cafea;
- abilitate de rezolvare a problemelor, dar nu prin metode extreme;
- interactiune jurnalistica si sociala (interviuri, reportaje, participare la evenimente);
- abilitatea de analiza si sinteza a informatiilor;
- cunostinte de utilizare a computerului, cel putin bune;
- cunostinte de limba engleza sau franceza (preferabil amandoua)
atunci esti candidatul ideal pentru noi.
Constituie avantaj:
- experienta jurnalistica;
- cunostiintele si pasiunea fata de domeniul modei, insa nu snobismul;
- atractia fata de domenii precum: sanatate, psihologie, cariera, decoratiuni interioare, lifestyle;
- studiile superioare absolvite.

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant;
- conditii de lucru moderne, foarte bune, printre oameni profesionisti;
- dezvoltare atat profesionala, cat si interpersonala.

Skill Team este o companie specializata in domeniul resurselor umane. Echipa de specialisti livreaza cu succes, servicii de training, recrutare si selectie, consultanta HR. Deruleaza proiecte de ridicare a standardelor profesionale in domeniul resurselor umane si de promovare a importantei profesiei de om de resurse umane.

Essenzza este revista online dedicata femeii din mediul urban, care isi manifesta si dezvolta feminitatea la cote maxime, lipsita de inhibitii si temeri. Este ambitioasa, inteligenta si capabila sa suprinda in orice moment. Essenzza.ro este oglinda femeii fascinante, a femeii care manifesta cel de-al saselea simt!