Redactor - revista MISIUNEA CASA

BABEL COMMUNICATIONS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- adunarea informatiilor necesare (internet, firme, specialisti etc.);
- redactarea si corectarea articolelor repartizate;
- cautarea locurilor pentru realizarea fotografiilor;
- insotirea fotografului pe teren;
- colaborarea cu specialistii firmei (ingineri, arhitecti);
- urmarirea si finalizarea procedurilor ce reglementeaza activitatile specifice.

CERINTE

- studii superioare de jurnalistica;
- experienta de minimum 2 ani la reviste de constructii sau amenajari;
- cunoasterea domeniului constructiilor (scule, materiale);
- capacitate de a respecta termenele de finalizare si de asumare a responsabilitatii;
- cunostinte temeinice de lucru PC (QuarkXPress, Indesign) si internet;
- cunoasterea limbii romane si a unei limbi straine (de preferat engleza);
- implicare totala, dinamism si spirit de echipa;
- capacitate de lucru in program prelungit;
- motivare si capacitate de a efectua ore suplimentare;
- capacitate de concentrare si usurinta in comunicare;
- initiativa, perseverenta, dinamism.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant, abonament telefon

BABEL Communications, fondata in 1998, este o agentie de publicitate full service, cu capital integral romanesc, in plina dezvoltare, cu o arie larga de proiecte in derulare, cu experienta in servicii integrate de marketing si comunicare.