REDACTOR REVISTA ECONOMICA

Grup Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul ofera oportunitatea dezvoltarii profesionale si personale in cadrul unei companii ale carei principale activitati sunt:
- editarea revistelor VIP, Vacante si Calatorii, Lumea Misterlor, Cuvantul, Eu.Ro.Com, majoritatea aflandu-se in pozitia de lider pe segmentul lor de piata;
- organizarea de evenimente, PR
- turism
- pregatire si formare profesionala
Jobul consta in redactarea de articole, reportaje, interviuri in revista Eu.Ro.Com si poate presupune si deplasari in tara, avand asigurate toate conditiile pentru aceasta.

CERINTE

Candidatul ideal este absolvent de jurnalism sau stiinte economice, a publicat intr-o revista de profil sau intr-o rubrica economica in ultimii ani si este la curent cu ce se intampla in Romania din punct de vedere economic, politic, social, administrativ.
In plus sunt necesare cunostinte bune de PC, limba engleza (cunoasterea altor limbi straine prezinta un avantaj).
Alte calitati cerute: seriozitate, respectarea termenelor fixate, rezistenta la munca in conditii de stres.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant (carte de munca);
- posibilitati de promovare;
- bonuri de masa, telefon;
- decontarea altor cheltuieli (diurna, transport, cazare, etc)

Productie editoriala(reviste sapatminale si lunare, tiparite si electronice)
Publicitate
Turism si evenimente
Distributie presa
Calificare profesionala
Web-design
IT