Redactor/Reporter VIP

SC Grup Management SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Revista VIP angajeaza redactor/reporter.
Atributiile acestui post sunt:
- documentare;
- redactarea textelor ce vor fi publicate in revista.

CERINTE

- experienta in presa scrisa (prezentarea unui portofoliu reprezinta avantaj major);
- facultate terminata sau in an terminal;
- studii de jurnalism reprezinta un avantaj major;
- cunostinte bune PC (Word, Excel);
- respectarea termenelor de predare a materialelor;
- dinamism;
- disponibilitatea de deplasare in tara pentru documentare si redactarea articolelor.
- experienta in domeniul monden poate reprezenta un avantaj;
- permisul de conducere categoria B poate reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant;
- deplasari in tara pentru documentare;
- telefon mobil;
- conditii foarte bune de munca;
- posibilitati de avansare.

Postul ofera oportunitatea dezvoltarii profesionale si personale in cadrul unei companii ale carei principale activitati sunt:
- editarea revistelor VIP, Vacante si Calatorii, Lumea Misterlor, Cuvantul, Eu.Ro.Com, Secretele Destinului, majoritatea aflandu-se in pozitia de lider pe segmentul lor de piata;
- organizarea de evenimente, PR
- turism
- pregatire si formare profesionala.