REDACTOR/ REPORTER ADEVARUL MAGAZIN DE DUMINICA

CLICK/ADEVARUL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizarea de reportaje si materiale gen feature.
- salariu atractiv;
- conditii de lucru placute;
- posibilitati de dezvoltare profesionala;
- asigurare medicala privata gratuita;
- cultura organizationala orientata spre inovatie, profesionalism si angajament

CERINTE

- cunostinte de machetare (de preferinta Indesign);
- bun documentarist, dorinta de cunoastere;
- cunostinte bune de limba engleza sau o alta limba straina de mare circulatie;
- abilitati foarte bune de analiza si sinteza a informatiilor;
- abilitati de comunicare si prezentare, personalitate dinamica;
- bine organizat si eficient in conditii de stres;
- experienta in domeniu constituie un avantaj.

ADEVARUL HOLDING este un trust de presa tanar, avand insa in portofoliu publicatii cu istorie pe piata media romaneasca.
„Dilema veche”, inca de la inceputul anilor ’90, este cea mai respectata revista din presa de opinie sociala, politica si cultural-literara. „Dilemateca” reprezinta ghidul perfect in lumea cartilor. „Adevarul” este un ziar de mare notorietate si traditie iar „Click” este un cotidian cu o ascensiune rapida in bransa tabloidelor. “Foreign Policy Romania” este editia romaneasca a prestigioasei reviste americane de politica, economie si idei.