REDACTOR FASHION

MAGNETIQUE MARKETING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- culege informatii si redacteaza materiale in domeniul modei/ lifestyle;
- participa la proiectarea continutului publicatiei;
- mentine o relatie permanenta cu reprezentantii companiilor/ institutiilor din domeniu si cu cei care activeaza in acest domeniu (tineri designeri, designeri consacrati, colaboratori din domeniu), identifica noi surse;
- participa la conferinte de presa, evenimente, prezentari de moda/ colectii, etc. si este mereu la curent cu cele mai noi aparitii/ evenimente si tendinte in materie de fashion;
- colaboreaza cu colegii de departament, angajatii celorlalte departamente si da curs solicitarilor formulate de catre Manager.
- propune subiecte care pot face obiectul unor materiale;
- monitorizeaza constant diverse surse de informatii: pagini web, presa si reviste de specialitate.
- contribuie la completarea bazei ce contine datele de contact ale surselor de informatii.

CERINTE

- studii superioare de Jurnalism sau Comunicare
- experienta in presa scrisa
- experienta in presa de femei, zona de fashion, reprezinta un avantaj
- experienta in media online reprezinta un avantaj
- cunostinte de PC: Word, Excel, Power Point, etc
- cunostinte foarte bune de limba engleza
- flexibilitate, abilitati in comunicare si stabilirea relatiilor interumane
- imaginatie si creativitate
- o mare dorinta de a invata si a promova.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant;
- Posibilitatea de a lucra in cadrul unei echipe tinere si dinamice;
- Posibilitati de promovare.

Magnetique Marketing – reprezinta unul dintre cei mai dinamici si inovatori publisheri online din Romania si detine in portofoliu sau nume de rezonanta pe piata de reviste online din Romania precum:
- Stiletto.ro (primul portal de fashion & beauty din Romania),
- iDieta.ro (cea mai numeroasa si mai activa comunitate de femei din Romania), site aflat, inca de la lansare, pe primele locuri in trafic.ro si in top 3 publicatii de profil, in ultimul an,
- Maze.ro (prima revista de travel din Romania care iti pune la dispozitie experiente inedite, informatii utile din metropole renumite si instrumente care te ajuta sa-ti planifici vacanta de vis) si
- MenReport.ro (primul portal de life-style masculin din Romania).
- Notoriu.ro (medi, business & advertising)

In 2007, printre proiectele Magnetique se numara si realizarea portalului de entertainment MyKiss.