REDACTOR CONTINUT

SC CITY METROPOLA CONSULTING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• sintetizarea si redactarea de continut pentru catalogul companiei, diverse publicatii de profil, site, prezetari, etc.
• prelucrarea materialele editoriale (text si imagine), cu o amprenta proprie si creativitate maxima;
• eficienta si buna structurare a materialelor colegilor de departamente, urmarind strategia de lucru a conducerii;
• monitorizeaza constant diverse surse de informatii: pagini web, presa si reviste de specialitate, in vederea administrarii si completarii cu materiale noi a paginii web.

CERINTE

• experienta de minim 2 ani in presa scrisa, un avantaj o constituie si experienta in media online;
• cunostinte de word, excel, power point, limbaj HTML, cunostinte editare web;
• cunostinte avansate de limba engleza;
• flexibilitate, abilitati deosebite in comunicare si stabilirea relatiilor interumane;
• imaginatie, creativitate,o mare dorinta de a asimila cunostinte noi;
• capacitate de sinteza, buna viteza de reactie si usurinta in exprimarea clara, corecta si coerenta;
• atitudine practica, initiativa, dinamism, responsabilitate.

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv + bonusuri in functie de realizari;
- training si sustinere profesionala din partea web directorului;
- conditii de lucru si facilitati occidentale;
- team building-uri alaturi de un colectiv tanar

P.S. Ne puteti cunoaste pe site-ul companiei: www.citymetropola.ro

Pentru completarea echipei de profesionisti cautam un redactor de continut talentat, ce se implica cu pasiune in a aduce un aport creativ la materialele publicate de companie in strategia de marketing.
Ne definim viziunea de dezvoltare in domeniul imobiliar prin profesionalism, inteligenta si publicitate agresiva, in dezvoltarea unui brand puternic in domeniu.
Exista oportunitati de dezvoltare a carierei, cu o salarizare si un concept inedit in cadrul departamentului de media si creatie.